top of page

CUSTOM FITTING GOLFOVÝCH HOLÍ

Co je to vlastně ten fitting holí a proč je důležitý pro hráče každého hendikepu ?

Každý hráč golfu na světě neustále hledá způsob, jak zlepšit svoji hru.  Hra s nesprávným vybavením může znevýhodňovat i nejtalentovanější sportovce na světě ve všech sportech, nejen v golfu. Více než polovina hráčů golfu, kteří dnes hrají, nemá správnou výbavu umožnujíci maximalizovat jejich fyzický potenciál a nechávají na hřišti moc zbytečných úderů.

Golfové hole jsou jako boty, musí sedět. Ve špatně padnoucích  botách se špatně chodí, s nesprávn
ými  holemi se špatně hraje, negativně ovlivňují mechaniku švihu a mohou i způsobit zranění.

ROZHOVOR

Fitting začíná krátkým rozhovorem  mezi fitterem a hráčem. Fitter se snaží zjistit co nejvíce detailů, co se hráčovy stávající hry týče, jeho potřebách a cílech do budoucna. Čím více informací na sebe prozradíte, tím lépe Vám můžeme pomoci.

​​​​POSOUZENÍ STÁVAJÍCÍHO VYBAVENÍ

Po rozhovoru přichází čas na kontrolu stávajícího vybavení, kde změříme délku holí, váhu, stávajíci švihovou hmotnost, tuhost shaftu, velikost gripu a jiné.

ANALÝZA HRÁČE

Při statickém měření změříme výšku, délku rukou, velikost dlaňe, v případě Biomatch fittingu i váhu a procento tělesného tuku. Tím nuda končí a začíná zábava, je čas začít hrát golf. Po krátkém rozehřátí následuje pár švihů s vlastními holemi, abychom měli nějaká počáteční data, jako je trajektorie letu míčku, spin, dráha a rychlost hole, vzdálenost a rozstřel. Pro přesná data používáme v našem studiu simulátor od firmy ProTee United v kombinaci s Foresight GC2 monitorem.

TESTOVÁNÍ
Na základě všech předešle získaných dat můžeme začít testování různých variací shaftu a hlav. Během tohoto procesu může být klidně odpáleno 100+ míčku. Nedoporučujeme před fittingem hrát golf, aby k nám hráč nepřišel už utahaný a získaná data mohla být co nejpřesněí. Po ukončení testovací fáze má fitter jasný obraz toho, co golfista potřebuje.

VÝROBA HOLÍ

Každá jedna hůl se vyrábí na míru a na zakázku, proto v našem studiu nenajdete žádné hotové sady k zakoupení. Všechny hole jsou vyvážené podle přání zákazníka, buď pomocí švihové hmotnosti, MOI a nebo pomocí nejmoderněí technologie Biomatch. Všechny shafty jsou testovány na pozici páteře (spine alignment) a instalovány tak, aby všechny páteře směřovaly stejným směrem.  Velikost gripu se odvíjí ze získaných dat a typ a barva je na přání zákazníka.

Kontaktujte nás

Zpráva odeslána, děkujeme !

bottom of page